Kütüphane 

SULTAN PAPAĞANI FİYATLARI

Bir papağan almaya karar verdiniz ve papağan türleri arasında Sultan Papağanı’nı seçtiyseniz doğru yazıdasınız. Öncelikle almak istediğiniz Sultan Papağanı’nın özelliklerini kısaca sizlere hatırlatalım.

Sultan papağanları, ülkemizde bulunan en yaygın papağan türlerinden birisidir. Kökeni Avustralya olan bu Sultan Papağanı, ev ortamına ve aile üyelerine kolayca alışıp bakımında sizi fazla zorlamayacak bir papağan türüdür. Doğuştan meraklı olan bu papağanlar, bu özellikleri sayesinde kolayca eğitilebilir. Hatta eğitimi en kolay olan papağan türüne, Sultan papağanları diyebiliriz.

Sultan Papağanlarının Özellikleri

Yaşam süresi ortalama 15 yıl olan Sultan papağanları, her hayvanda olduğu gibi iyi bakıldığı takdirde 22 yıla kadar yaşayabilir.

Beyaz, sarı ve gri renklerde olan Sultan papağanlarının genel özelliklerinden birkaçı da aşağıdaki gibidir.

. Oyun oynamayı çok sevmelerinin yanı sıra sakin bir mizaca sahiptirler.

. Sizi fazla zorlamadan 3. ayda konuşmaya başlarlar.

. Diğer papağan türleriyle kıyaslarsak Sultan papağanları daha kolay evcilleştirilebilirler.

. Ortama çabuk ayak uydurur ve insanlarla yaşamaya hemen alışırlar.

SULTAN PAPAĞANI FİYAT ARALIKLARI

Gelelim asıl merak ettiğiniz kısma. Tamam bir Sultan Papağanı almaya karar verdiniz, ancak fiyatları nedir?

İnternette sizin için yaptığımız sonuçlarda farklı fiyatlardan satışı olan pek çok Sultan Papağanı ilanı gördük. Bu fiyatların en düşüğü ile en yükseğini baz alarak sizin için bir fiyat aralığı oluşturduk.

Yaptığımız araştırmaya göre Sultan papağanlarının satış fiyatı 150 TL ile 600 TL arasında değişmekte. Ancak ortalamanın 250-300 TL olduğunu söyleyebiliriz. Bu fiyatlar tek satılan Sultan papağanları içindir. Satın alırken bu konuya da dikkat etmenizi öneririz.

Peki, illaki para vererek mi almak gerek Sultan papağanlarını? Tabii ki hayır. Yine internette sahiplendirme yapan pek çok ilan bulabilirsiniz.

Alâkalı İçerikler

Leave a Comment

Translate »