Pakistan Papağanı Pakistan Papağanları 

PAKİSTAN PAPAĞININ KARAKTERİSTİK ÖZELLİKLERİ

İnsanlar kadar pağanların da kendilerine has karakterleri vardır. Peki Pakistan papağanı nasıl bir karaktere sahiptir ve nelerden hoşlanır? Bunları bilmeniz papağınızla aranızdaki bağı daha da kuvvetlendirecektir.

Pakistan papağanları kendilerine zaman ayrılmasından ve birlikte bir şeyler yapılmasından çok hoşlanırlar. Onu düzenli olarak kafesinden çıkarıp birlikte zaman geçirmelisiniz. Elinizde durması ve onunla bu şekilde zaman geçirmeniz aranızdaki bağın kuvvetlenmesini de sağlayacaktır.

Pakistan papağının ne önemli karakter özelliği

Pakistan papağanını diğer papağan türlerinden ayıran en önemli karakter özelliğiyse insan sesine en yakın ses çıkarabilen ve bu şekilde konuşabilen papağanlardan biri olmasıdır.  Aynı zamanda oyuncu olan Pakistan papağanları numara öğrenme konusunda gayet başarılıdırlar.

Açlık veya susuzluk durumlarındaysa çok fazla  ses çıkarıp gürültü yapabilirler. Bir başka çok ses çıkarma sebepleriyse ilgisizliktir. Bu papağan türü ilgisiz kalmaya hiç ama hiç gelemez. Bir çocuk gibi onunla ilgilenmeniz gerekmektedir. Ama Pakistan papağanı bu yüksek sesleri her zaman rahatsız etmek için değil, sizleri herhangi bir tehlikeli durumdan haberdar etmek için de kullanır. Pakistan papağanının başka bir karakteristik özelliğine gelecek olursak kemirgen yapılarıyla dikkat çeken Pakistan papağanı ahşapları veya evdeki kabloları kemirebilir. Bu sebeple oyun alanını en güzel şekilde düzenlemeniz, ona yeni şeyler öğreterek onu meşgul etmeniz hem papağanınızın istediğiniz şekilde eğitilmesini sağlayacak hem de onu evdeki dekoratif eşyalardan uzak tutacaktır. Unutmayın, Pakistan papağanları çok zekidirler ve siz onlarla ilgilenmezseniz onlar öğreteceklerinizden çok farklı şeyler öğrenip kendi dünyasını yaratabilir. Bizce onunla ilgilenip yeni şeyler öğretmeniz güzel bir sosyal yaşam inşa etmeniz için çok faydalı olacaktır.

Alâkalı İçerikler

Leave a Comment

Translate »