Pakistan Papağanı Pakistan Papağanları 

Pakistan Papağanının İhtiyaçları

PAKİSTAN PAPAĞANININ İHTİYAÇLARI

Bir Pakistan papağınınız varsa ya da sahip olmayı düşünüyorsanız öncelikle onun için yeterli ölçülerde bir kafesinizin olması gerekiyor. Bir Pakistan papağanı için genişliği 60-70 cm, derinliği 50 cm ve yüksekliği 90-100 cm olan bir kafes gayet ideal ve yeterlidir.

Pakistan papağanları çok fazla kemirgen oldukları için çelik ve benzeri kafesleri tercih etmelisiniz. Beslenme şekillerine gelecek olursak yemlerinin haricinde sebze ve meyve ağırlıklı da bir beslenme sunmanız papağınınız için son derece önemlidir. Bu sebze ve meyvelerin arasında havuç, kavun, üzüm ve muz olabilir. Pakistan papağını bu yiyeceklere bayılırlar. Bu meyveleri her gün vermenizde herhangi bir sakınca yoktur. Yemlerde ise iyi bir papağan yemini kullanmanız papağınınızın sağlığı açısından iyi olacaktır.

Papağanınızın kalsiyum gereksinimini ise mürekkep balığıyla karşılayabilirsiniz. Ya da yiyebileceği incelikte dallarla da bu ihtiyacını giderebilirsiniz. Belli aralıklarla düzenli şekilde bu besinleri papağınınıza vermeniz daha sağlıklı bir hayvanınızın olması için önemlidir.

Pakistan papağanlarını temizlikleri yine çok fazla sorun yaratmayacak konulardandır, çünkü yıkanmayı çok severler. Sevmeyenler içinse sprey kullanarak temizliklerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde yavaş yavaş banyo yapma alışkanlığını da kazanmasını sağlayabilirsiniz.


Son olarak bir Pakistan papağınınız varsa ve kafesinde sıkılmasını istemiyorsanız kesinlikle kafesine birkaç oyuncak koymalısınız. Yoksa sağı solu kemirmesini ya da çığlıklarıyla evdekileri rahatsız ettiğini görmeniz kaçınılmaz olacaktır, bizden söylemesi.

Alâkalı İçerikler

Leave a Comment

Translate »