Kütüphane 

KAKADU PAPAĞANI FİYATLARI

Kıskanç mı kıskanç, sevimli mi sevimli… Karşınızda Avustralya’dan bembeyaz türleriyle gönülleri fetheden Kakadu Papağanı. Bu yazımızda bir Kakadu Papağanı sahip olmak isteyenler için papağanın özelliklerinden ve internette yaptığımız araştırmaya göre bulduğumuz fiyat aralığından bahsedeceğiz.

KAKADU PAPAĞANI ÖZELLİKLERİ

Kakadu papağanlarının en belirgin özelliği ruh hallerine göre başlarının üstünde kaldırdıkları tüyleridir. Ortalama yaşam süresi 60-90 yıl arası olan bu türün bazı üyelerinin 120 yıla kadar yaşamını sürdürdüğü de bilinmektedir. Yani evladiyelik bir papağandır kendisi. Konuşma yetenekleri diğer türlere göre çok gelişmiş olmasa da iyi bir eğitimle konuşmayı öğretebilirsiniz. Çok sevecenlerdir. İnsanlarla çok iyi anlaşabilirler, ancak uyarmalıyız ki biraz da kıskançlardır. Günde en az 3-4 saatinizi ayırmanız, onunla özel olarak ilgilenmeniz gerekir. Aksi halde çığlık kıyamet kopabilir, bizden söylemesi. Aa, bir de kemirmeyi çok sevdikleri için kemirecek bol bol oyuncak almayı unutmamalısınız.

KAKADU PAPAĞANI FİYAT ARALIĞI

Kakadu papağanları da fiyatı yüksek olan papağan türleri arasındadır. İnternette yaptığımız araştırmanın sonucunda 3.500 ile 4.200 TL arasında satılan Kakadu papağanları bulduk. Önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi bir papağan sahibi olmak için illaki satın almanız gerekmiyor. Öncelikli olarak sahiplenme yolunu seçebilirsiniz. İnternette papağan sahiplendiren pek çok ilan bulunmaktadır.

Alâkalı İçerikler

Leave a Comment

Translate »