Kütüphane 

JAKO PAPAĞANI FİYATLARI

Papağanlar en çok alınmak istenen evcil hayvanlardan birisi. Gerek keyifli karakterleri olsun gerekse konuşkanlıkları, papağanları sevmemizin ve tercih etmemizin en büyük sebeplerinden. Bu yazımızda son zamanlarda en çok tercih edilen papağan türlerinden Jako Papağanı’nın özelliklerinden ve almak isteyenler için fiyat aralığından bahsedeceğiz.

JAKO PAPAĞANI ÖZELLİKLERİ

Afrika kökenli olan Jako papağanları, inanılmaz bir konuşma ve taklit yeteneğine sahiptir. Öyle ki sizi ailenizden biri size sesleniyormuş gibi kandırabilir. Her hayvan türünde olduğu gibi Jako papağanlarının ömrü de ne kadar iyi bakıldığına göre değişmektedir. Ortalama yaşam süresi 20-25 yıl olan bir Jako Papağanı’na iyi bakarsanız 70 yıllık bir ömrü birlikte paylaşabilirsiniz.

Yulaftan arpaya, katı yumurtadan haşlanmış patatese kadar geniş bir damak zevkine sahiptir Jako papağanları.

JAKO PAPAĞANI FİYAT ARALIĞI

Jako papağanları diğer papağan türleri aksine biraz daha pahalıdır. Bir Jako Papağanı almak istiyorsanız bir maaşınızı gözden çıkarabilirsiniz. İnternette yaptığımız araştırmaya göre Jako papağanları 2.500 TL ile 5.500 TL arasında değişmektedir. Tabii, papağan sahibi olmanın tek yolu satın almak değil. Bulabilirseniz sahiplenme yolunu da seçebilirsiniz.

Alâkalı İçerikler

Leave a Comment

Translate »