Kütüphane 

EN KARİZMATİK PAPAĞAN TÜRLERİ

Bazı hayvanlar vardır ki bir baktığınızda tekrar bakmak isterseniz. Bu yazımızda sizlere karizmasına hayran olacağınız papağan türlerini işledik.

İlk sırada Sümbül Ara Papağanı var

Sümbül papağanı 100 cm uzunluğundadır. Bu devasa uzunluk ve rengarenk tüyleriyle sümbül papağanı diğer papağan türlerine göre çok daha fazla ilgiyi üzerine çekiyor.

Scarlet Macaw papağanı

Bu papağanımız ise Sümbül papağanından ve diğer papağanlardan da daha büyük bir papağan türüdür. Aynı zamanda en sevilen evcil hayvanlardan olması da onun ne kadar özel bir papağan olduğunu gösteriyor. Pırıl pırıl sesi ve güzel görünümüyle elli yıl kadar yaşayabilen bu papağan türüne sahip olmak isteyenleriniz varsa bizce çok mantıklı bir karar olacaktır.

Mavi ve Sarı Macaw

Elli yıla kadar yaşayabilen bu papağan türü altın macaw olarak da bilinmektedir. Bu kuşlar da konuşabilme özelliğine sahiptirler. 84 cm uzunluğu olan bu papağan türü göz alıcı güzelliğiyle herkesi büyülüyor.

Afrika gri papağanı

Bu papağan türü neden karizmatik diye soracak olursanız cevabımız zekası olur.

Dünyanın en zeki kuşu olarak tanımlanan bu papağan türü, bizce açık ara en karizmatik papağan türüdür. Afrika’nın yağmur ormanlarınında bulunan Afrika gri papağan türü; tohum, meyve, yaprakla ve cevizle beslenirler. Konuşma yeteneklerinden ve zekasından ötürü çok sevilen ve severek beslenilen bir papağan türüdür.

Sultan Papağanı

Sanıyoruz ki sultan papağınının neden karizmatik bir papağan türü olduğunu açıklamamıza pek gerek yok. Çoğumuzun yakından tanıdığı bir papağan olan sultan papağanı bulunduğu türün en küçük bireyi olarak güzel bir görünüme sahiptir. Bu da onu yine çok beslenen bir papağan yapmaktadır.

Alâkalı İçerikler

Leave a Comment

Translate »