Kütüphane 

ALEXANDER PAPAĞANI FİYATLARI

Ülkemizde İskender Papağanı olarak da bilinen Alexander Papağanı, yemyeşil tüyleri ve turuncu gagalarıyla en güzel papağan türlerinden birisidir. Gelin, hem Alexander Papağanı’nın özelliklerine hem de internette sizler için yaptığımız araştırmanın sonucunda bulduğumuz fiyat aralığına yakından bakalım.

ALEXANDER PAPAĞANI ÖZELLİKLERİ

Alexander papağanları, sahibine çok düşkün olan papağan türlerinden birisidir. Alexander Papağanı sahipleri, bir işle uğraşırken papağanlarının kendilerine ufak ufak yanaştığını sıkça görürler. Öyle bir papağandır ki kendisi, tüylerini okşatmaktan büyük hoşnutluk duyar. Bir de halka şeklindeki boyun bölgesinden okşarsanız, dünyanın en mutlu papağanı oluverirler birden. 60 cm’ye kadar uzayabilirler. Konuşma konusunda da adeta dile gelen bir papağandır. Pek çok kelime öğretebilirsiniz Alexander Papağanı’na.

Taze yapraklardan tahıllara, yeşil sebzelerden fındığa pek çok şeyle beslenebilirler. Fakat en çok taze sebzeyle beslenilmesi önerilir.

ALEXANDER PAPAĞANI FİYAT ARALIĞI

Gelelim yazımızın asıl konusuna. Bir Alexander Papağanı sahibi olmanız için ne kadar bütçe ayırmalısınız? Öncelikle Alexander Papağanı’nın bir Jako ya da Kakadu papağanı kadar pahalı olmadığını söyleyerek içinizi rahatlatmak isteriz. İnternette sizler için yaptığımız fiyat araştırmasında 1.100 TL ile 1.500 TL arasında ilanlar bulduk. Ancak unutmayınız ki satın almak tek seçeneğiniz değil. Sahiplenme yolunu da seçebilirsiniz.

Alâkalı İçerikler

Leave a Comment

Translate »